I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Jak vybrat dárek dětem tak, aby nám v budoucnu děkovaly?

Blbísci

Jakmile se teploty venku začínají blížit nule, obchodní domy vyvěšují vánoční dekorace a pomalu se těší na naše peněženky. V tuto chvíli vyhlídky na „šťastné a veselé“ nejsou zrovna veselé. Je na čase zjišťovat, co by si kdo přál, vybírat, objednávat a shánět, dokud není postaráno o celou rodinu. A vůbec nejtěžší to je, pokud je její součástí dítě.

Děti dárky nerozdávají, ale jen dostávají, takže hodnota Vánoc pro ně spočívá pouze v tom, zda jim Ježíšek naloží nebo nenadělí to, co si přejí; to, co dostanou všichni jeho kamarádi a kamarádky ze školky nebo ze školy. Zkrátka to, co je zrovna „in“. Avšak výrobci hraček se jen zřídkakdy zajímají o přínos nebo zkázu, jaké mohou jejich výrobky dětem přinést. Důležitější je, kolik hračka vydělává. A tak drahé zboží jako mobil nebo tablet, notebook, počítačové hry a herní konzole, plní rok za rokem webové stránky a potažmo také seznamy dětských přání.

Ačkoliv tablet nebo smartphone může pomoci rozvíjet technické schopnosti dítěte již od útlého věku, čemu naopak neprospívá, je skromnost, kreativita, zručnost nebo představivost. Vlastnosti typické pro ty nejúspěšnější z úspěšných.

Jak tedy nadělit dětem něco, co naplňuje jejich očekávání a zároveň je jim ku prospěchu?

Stavebnice

Stavebnice jako LEGO jsou mezi dětmi stále populární, a to nejen díky letošnímu filmovému hitu „Lego příběh“. Je to něco, co si pamatujeme z vlastního dětství, ale zároveň roste s našimi dětmi. Společnost LEGO drží krok s tím, co je zrovna u dětí v oblibě, existuje ve variantách pro kluky i pro holky, umí se snadno přizpůsobit jejich vkusu. Na výběr máte z nepřeberného množství možností – děti mohou poskládat svoje město nebo zámek, helikoptéru nebo kosmickou loď. Princip je dokonalý ve své jednoduchosti - pospojovat malé a velké kousky, tak aby na sebe seděly a vytvořily požadovaný tvar. A pokud chcete vašemu dítěti skutečně prospět, zahoďte návod a nechte ho, ať projeví vlastní iniciativu a kreativitu při jejich skládání. Stavebnice Lego jsou k dostání téměř v každé prodejně s hračkami.

Blbísci

Plyšové hračky

Plyšáci jsou základem sbírky hraček každé malé holčičky nebo chlapečka. S plyšovými hračkami Vaše dítě může prožít nejrůznější dobrodružství.  Jsou jeho nejvěrnějším přítelem, kterému svěří své plány, doprovází dítě při objevování nových míst a jsou věrným strážcem jeho snů a tajemství. Sériově vyráběné hračky, ať už jsou založené na pohádkové předloze nebo ne, ovšem nejsou nejlepším parťákem pro tuto práci. Jedinečné děti si zaslouží jedinečné společníky. Chcete-li zároveň imaginaci Vašeho dítěte vyhnat na maximum, dovolte mu si svého kamaráda navrhnout sami. Takovéto „plyšáky na míru“ nabízí například e-shop www.jahrdina.cz. Nejenže tak Vaše dítko bude moc dát podobu plyšákovi, který se zaručeně stane jejich nejoblíbenější hračkou a bude je doprovázet celým dětstvím a v dospělosti představovat nadčasovou vzpomínku. S tímto e-shopem zaměstnáte a nadělíte tak krásný vánoční dárek také lidem s mentálním nebo zdravotním postižením zaměstnaným v chráněných dílnách, kde jsou všechny hračky ručně vyráběny.

Knihy

Jak navrátit děti zpět k četbě je věčná otázka pro mnohé rodiče. V době kdy jsou knižní obsahy přepracovávány do podoby filmových trháků rychleji, než jsou překládány do světových jazyků, je těžké přinutit se vypnout televizi a počítač a věnovat se knize. A jak teprve přinutit děti? Na nic se však nedá sázet tak dobře, jako na dětský egocentrismus. Jakmile je na něčem jejich jméno, neunikne to jejich pozornost. Knihy, které jsou psané přímo o Vaší Aničce nebo Tomáškovi, o jejich kamarádech, a které se odehrávají v jejich městě, mohou směle konkurovat smyšleným příběhům anonymních hrdinů. Chcete-li prospěti Vašemu dítěti dokonce více než s Pribiňákem, zkuste knížky se jménem, jež jsou k dostání opět na e-shopu www.jahrdina.cz.

Kniha
Blbísci

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.