I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Kam na sáně a boby aneb nebaví nás šlapat do kopce

A je to tady ZIMA! Začalo sněžit, teplota klesla pod nulu. Hodně „dobrých“ řidičů zjistilo, že silnice kloužou. Bohužel někteří dost pozdě.  Ale jinak spousty lidí v mém okolí zimunemá rádo. Tvrdí že mrznou, že je málo slunce a podobně. Ale jak říkají Eskymáci „Neexistuje špatné počasí jen špatné oblečení.“.  A proto nezůstávejte celou zimua vyrazte s dětmi na kopec. Lidé co lyžují mají jednoduchou volbu areálů, pro jejich sport je jich u nás spousta. Ale co mi sáňkaři, bobaři nebo dokonce „ježdíkáři“a pytlaři.

My už tolik možností nemáme, pro ty co nejsou líní šlapat kopec nahoru, pro ně se vždy kopec najde. Ovšem co ostatní? Existuje tu jedna možnost, zajet do hor a vyrazit přímo na sáňkařské dráhy. V ČR je jich hned několik viz. níže. Ovšem to už není zadarmo a ani pro své zdraví toho moc neuděláte. 

První co musíte na začátku zimy udělat, je zkontrolovat vybavení, sáně a oblečení. Není nic horšího než, když na kopci zjistíte, že mají sáně rozbitou skluznici. To je skutečně k vzteku. Proto doporučuji důkladnou kontrolu, popřípadě údržbu. Pro ty, kteří sáně nemají, podívejte se do nabídky níže.

 A teď konečně kam na svah. Pozor provozovatelé mají různé podmínky pro návštěvníky. Doporučuji předem navštívit jejich internetové stránky. V některých areálech požadují třeba lyžařskou helmu. Několik středisek pro inspiraci.

Ski areál Černá Hora - Janské Lázně;  na dráhu Vás vyveze lanovka, délka dráhy 3,5km převýšení 560m. Půjčovna sání u dolní stanice lanovky.

Snow&Fun sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn; autobusy jezdí z náměstí, délka dráhy 4km převýšení 350m. Půjčovna sání na startu.

Skiareál Dolní Morava – Kralický Sněžník; lanovka váz vyveze na 2,5km dlouhou dráhu. Půjčovna na dolní stanici lanovky. Povoleny jen sáně s brzdou.

Tak hurá na kopec a jedem. 

Budeme rádi, když se s námi v komentářích pod článkem nebo v diskuzi podělíte o to, kam chodíte sáňkovat Vy.

Tags: 

Komentáře

No Avatar
Ich (neověřeno) on 5. Prosinec 2012 - 7:47

Tak to aby taky napadl néééé! :-))

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.