I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Leváci

Práce s leváky předškoláky

Děti zkoušejí, co dovedou, a postupně si vytvářejí návyky, které si ponechávají celý život, a když si vytvoří návyky nesprávné, je velmi obtížné je napravovat v pozdějším školním věku. Proto je potřeba malým levákům pomoci, aby si hledali a našli v pravorukém prostředí správnou a úspěšnou cestu.

Lžička, lžíce, vidilička a nůž v rukou leváka

 Lžička, lžíce, vidlička a příborový nůž v rukou leváka je jedna z mnohých oblastí, o kterou se rodiče leváků velmi zajímají a která se dá řešit poměrně variabilně. Není potřeba se bát, že normální zdravé dítě by něco nezvládlo, že by se nenaučilo jíst nebo že by se něco na jeho výchově zásadně pokazilo jako v případě přiučování psaní z levé ruky na pravou.

Levák a předškolní výchova

V životě malého leváka nastane jednoho dne velký zlom – poprvé vstoupí do školy. Nevstoupí samozřejmě do školy velké, ale do školičky malé, do školy mateřské, která je přechodem mezi čistě rodinnou domácí výchovou a školou základní. Musíme si uvědomit, že do mateřské školy nechodí všechny děti stejně dlouho a že do ní tedy vstupují v různém předškolním věku tak, jak to vyplývá z potřeb rodiny i z předpisů, které se chodu těchto předškolních zařízení týkají.

Být rodičem leváka

Otázka, která v této souvislosti každého rodiče napadne jako samozřejmě první, směřuje k budoucnosti dítěte jako leváka. Myslím, že přáním i povinností rodičů je vychovávat ze svého dítěte leváka především slušného a pracovitého člověka, stejně jako by se o to měli snažit s jakýmkoli dalším vlastním nebo svěřeným dítětem.

Nejen pro rodiče leváků

Máte pocit, že Vaše dítě začíná brát věci častěji levou rukou než pravou? Pak se jistě ptáte, co pro Vás i Vaše dítě bude znamenat, že pravděpodobně bude levákem. Ne, nemusíte mít obavy, dnes jsou leváci zcela přijati a jejich leváctví nevzbuzuje ani odpor, ale už ani údiv, jakže to vlastně ten človíček tou levou rukou vlastně umí...

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.